ZKOUŠKY 2016/2017
tábor 2014 + FOTO

 

  ZKOUSKY

Zkoušky DFS Červánek od září 2016/17

Medium

pondělí

střední skupina (7 – 13 let) 15,30 – 18,00 uč. 1

velká muzika 18,00 – 20,00 uč. 10

středa

přípravka (4 – 6 let) 16,00 – 17,00 velký sál

malá muzika 16,00 – 17,00 uč. 1

dle dohody (pátek)

nejstarší skupina

Pravidelné zkoušky začínají od pondělí 12. září 2016.

 

 

TÁBOR 2015

ADRESA: Poutní dům
                   Dolní Hedeč 2
                   Králíky 561 69

UPOZORNĚNÍ OD IVY:

PŘÍJEZD 20.8.15 V 16.30 K MEDIU
Vystoupení 22. 8. je zrušeno, ale bude vystoupení v sobotu 29.8. odpoledne ve Vysoké nad Labem.

ZPRAVODAJSTVÍ Z ČEVÁNKOVSKÉHO KRÁLOVSTVÍ

FOTO 1, FOTO 2 , FOTO 3

doplněné povídání /zde/, novinový článek /zde/

O místě
Jsme na hradě v Červánkovském království na Hoře Matky Boží. Je tu krásný výhled na Králíky, na Kralický Sněžník, prostě do širokého a dalekého okolí. Proti našemu hradu Poutní dům stojí klášter, kde je zakopán dlouhé věky poklad. Zatím se nikomu nepodařilo jej najít. Střeží ho totiž Bílá paní, která zatím všechny snahy o jeho objevení zhatila.

O lidech
Červánkovskému království vládne hodný, i když někdy nevyzpytatelný král, šlechta je ke svým poddaným vlídná a spravedlivá, hradní panstvo je ukázněné a plní s radostí všechny její příkazy. Na královský hrad se toho roku sjeli Rytíři Žlutého Domu, Dámy z Karkulova, Družina Jednorožce, členové Rodu Žabího prince z Křišťálového jezera.
Od ranního kokrhání se každý den na hradě smejčí, dopoledne těžce robotuje, po žranici odpočívá a nabírají se síly na rytířské hry. Po večerní hostině nastává panská zábava, která trvá až do klekání.
Bílá paní dovolila hledati poklad za podmínky, že se panstvo bude slušně a poslušně chovati, bez svárů a hádek na hradě přebývati.

O počasí
Celý kraj široko daleko sužují nesnesitelná vedra a sucho. Ne tak Črevánkovské království. V den příjezdu panských rodů na zdejší hrad bylo obzvláště teplo a slunečno, tak si hradní páni na pondělí naplánovali koupání v hradním příkopu. Vše bylo připraveno, jen slunce se schovalo za mraky a místní lid předpovídal déšť. Koupání bylo tedy zrušeno a konaly se hry v hradních zahradách. Nakonec nepršelo, ale venku bylo příjemně pod mrakem a mírný vánek, tak se mohla uskutečnit návštěva u hrdinného rytíře Franty. I těšila se šlechta na druhý den, že si vše vynahradí. Po dobré polední krmi se opět zatáhlo a tentokrát opravdu pršelo, dokonce padaly kroupy. Ve středu se na nic nečekalo a celé osazenstvo hradu seběhlo kopec k vodě dřív než mraky, které se kupily za horou. Z vody je vyhnaly až dunící hromy v dáli a pořádný liják. Nádherně pršelo asi dvě hodiny, vzduch se vyčistil a večer byl vlahý a příjemný. I dnes nás déšť zastihl ve vodách hradního příkopu, ale sprška byla jen krátká.

O zdraví
Přes všechny snahy jsou zatím pokusy o zmrzačení neúspěšné, blamáž se zlomenou nohou byla vyzrazena a čekáme, kdo si nejdříve zkazí žaludek po konzumaci nadměrného množství cukrovinek propašovaných z domácích tvrzí.

O zábavě
Z královských komnat každý den zní rajská hudba a libý zpěv, podlahy a stropy se při tanci otřásají, až má pan král obavy, že hrad dojde k úhoně. A co teprve, když se slaví! Tanec a hudba nás neopouští ani cestou z koupání v hradním příkopu, to je naše vůbec nejlepší kratochvíle!

 

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 2014

ADRESA:

Chata Jitřenka
Zdobnice 25
516 01 Zdobnice

FOTKY Z TÁBORA

FOTO -sobota 16.8.
FOTO - pátek 15.8.
FOTO - čtvrtek 14.8.
FOTO - středa 13.8.
FOTO - úterý 12.8.
FOTO - pondělí 11.8.
FOTO - neděle 10.8.

 
© DFS Červánek   webmaster